JOQ Albania
Home

‘Lali Erit’ i bie propaganda, 78% e shqiptarëve: Edhe Ver Llapa do punonte më mirë se Veliaj për Tiranën
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 17/02/2020 18:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj është shprehur shumë herë se ai do ta bëjë Tiranën si Vjena. Veliaj thotë edhe se e duan shumë aq sa i referohet vetes si ‘’Lali Eri’’.

Për të kuptuar se sa e duan Veliajn dhe se sa besim kanë te ai JOQ Albania përpiloi një sondazh. Pyetja që u ngrit ishte e thjeshtë.

Pyetja qe kjo:

Te cili te këtyre keni besim se do të punojë më mirë dhe më me ndershmëri për Tiranën?"

JOQ Albania vendosi foton personazhit të njohur si  ‘Ver Llapa’ nga njëra ana dhe foton e Erion Veliajt nga ana tjetër. Shqiptarët duhet të klikonin foton e atij që besonin se do të punonte më mirë për Tiranën.

Rezultati: 78 % e shqiptarëve kanë votuar që më mirë do të punonte për Tiranën Ver Llapa dhe vetëm 22 % kanë votuar se më mirë do punonte Veliaj.

E mesa duket ky sondazh tregon se ‘’Lali Eri’’ si quan ai veten përdor shumë prodagandë.