Gomerët e dashuruar hyjnë në telashe, arratisen për Shën Valentin

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 16.02.2020, 08:25

Edhe kafshët dinë të dashurohen. Madje edhe gomerët, ndonëse me këtë kafshë njerëzit identifikojnë shpesh budallenjtë.

Dy gomerë që kishin dalë për një “mbrëmje romantike” mëngjesin e Shën Valentinit, u shpëtuan nga policia. Gomerët raportohet se kishin mbetur të bllokuar në një rrugë periferike.

Një shofer thërriti policinë teksa pa dy gomerët që ecnin në errësirë në një rrugë Aberdeenshire, në Skoci. Policia pas thirrjes shkoi në vendngjarje dhe shoqëroi gomerët në një fushë.

Photo taken with permission from the Twitter feed of @NorthEPolice of two donkeys who were rescued by police in the early hours of Friday morning after they strayed onto a country road on a "romantic stroll". PA Photo. Issue date: Friday February 14, 2020. A passing motorist called officers after spotting the animals wandering side by side in the darkness on the B9024 near Turriff, Aberdeenshire, at around 2am on February 14. See PA story ANIMALS Donkeys. Photo credit should read: North East Police/PA Wire NOTE TO EDITORS: This handout photo may only be used in for editorial reporting purposes for the contemporaneous illustration of events, things or the people in the image or facts mentioned in the caption. Reuse of the picture may require further permission from the copyright holder.

Oficeri Mark Maclean, lidhur me ngjarjen e pazakontë tha:

Na thirrën rreth orës 2 të natës në orët e para të Shën Valentinit teksa një shofer pa gomerët që shëtisnin për Shën Valentin”.

Ai u shpreh se bashkë me kolegun e tij ishin të lumtur t’i shoqëronim përsëri kafshët drejt shtëpisë së tyre.

Oficeri i policisë së zonës shtoi me ironi:

Kisha menduar se për Shën Valentin do të kishin një turn pune të qetë, por ja ku dolën dy gomerë problematikë”.

Photo taken with permission from the Twitter feed of @NorthEPolice of two donkeys who were rescued by police in the early hours of Friday morning after they strayed onto a country road on a "romantic stroll". PA Photo. Issue date: Friday February 14, 2020. A passing motorist called officers after spotting the animals wandering side by side in the darkness on the B9024 near Turriff, Aberdeenshire, at around 2am on February 14. See PA story ANIMALS Donkeys. Photo credit should read: North East Police/PA Wire NOTE TO EDITORS: This handout photo may only be used in for editorial reporting purposes for the contemporaneous illustration of events, things or the people in the image or facts mentioned in the caption. Reuse of the picture may require further permission from the copyright holder.

***

Burimi: Metro| Përshtati dhe Përktheu: JOQ ALBANIA

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit