JOQ Albania
Home

Brad Pitt fiton OSCAR-in e parë si aktor
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 10/02/2020 11:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mund të duket si e pabesueshme, por edhe pse ka pasur një karrierë mjaft të madhe dhe të gjatë si aktor, Brad Pitt nuk kishte fituar asnjëherë deri më dje një çmim Oscar. Ka qenë filmi “One Upon a Time” ai që i ka dhënë Brad Pittit fitoren e parë të madhe.

Brad Pitt Once Upon a Time in Hollywood

Ai ishte nominuar në kategorinë e Aktorit më të mirë jo protagonist për rolin e Cliff Booth në filmin “Once Upon A Time...in Hollywood.” Pitt konkurronte kundër Joe Pesci, Al Pacino, Anthony Hopkins dhe Tom Hanks. Fitorja e tij ishte e parashikuar prej shumëkujt.

Brad Pitt Once Upon a Time in Hollywood 2

Ky është Oscar-i i dytë për Pitt, por i pari si aktor. Ai mori statujën e artë në vitin 2014, si producent i “12 Years a Slave.”

Risultato immagini per brad pitt, oscar

***

Burimi: Unilad |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania