Vëllai i Pablo Escobar sjell smartfonin më të ri: Do vrasim Samsung!

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 06.02.2020, 12:25

Vëllai i bosit të drogës Pablo Escobar ka prezantuar një smartfon të ri me reklamat në televizion që tregojnë modele me veshje intime. Ato thyenin telefona samsung me vare dhe shëtisnin me një karrocë supermarketi.

Roberto de Jesus Escobar Gaviria e cilëson telefonin e tij të ri si vrasësi i vërtetë i Samsungut dhe luan jo pak me emrin e njohur të vëllait trafikant droge. Në reklamë thuhet:

Pusho në paqe Samsung. Pablo fiton gjithnjë”.

Një nga reklamat mban edhe një foto të lordit kolumbian të drogës në një nga telefonët. Ai madje ka rekrutuar ish menaxherin e fushatës së Donald Trump, Corey Levandovski, dhe prezantuesin televiziv Kris Hansen, për të mbështetur fushatën.

Ky është telefoni i dytë që Roberto prezanton duke përdorur emrin e të atit si një mjet shitjeje. Pablo Escobar ishte shefi i kartelit mizor Medellin që dikur kontrollonte 80 për qind të të gjithë kokainës të trafikuar në SHBA.

Ai u qëllua për vdekje nga policia në 1993 në qytetin e tij, në Kolumbi. Në dhjetor, Roberto Escobar prezantoi Fold 1 në përvjetorin e 28 të vdekjes së vëllait. Aparati me sistem android, i palosshëm, ka një ekran 7.8 inç dhe po ashtu ka ekran me taç dhe dy vende për karta sim.

*****

Burimi: MondoFox|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit