JOQ Albania
Home

Publikohen pamjet/ Si u vra “La Catrina”, shefja e kartelit të drogës
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 14/01/2020 9:07

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pamjet që do të shikoni më poshtë janë shqetësuese. Në to tregohen momentet e fundit të jetës së një femre, e cila ishte në krye të një karteli droge në Meksikë.

Risultati immagini per Maria Guadalupe Lopez, la catrina

Vajza në fjalë u vra gjatë një përplasjeje me armë, me policinë. Në video konfirmohet se femra që vritet është María Guadalupe López Esquivel, e njohur si “La Catrina”. Karteli i saj i drogës bëri një masakër të vërtetë ndaj policisë në tetor, ku 13 efektivë ngelën të vrarë.

Risultati immagini per Maria Guadalupe Lopez, la catrina

21-vjeçarja kishte sulmuar ushtrinë, policinë dhe gardën në qytetin e saj, La Bocanda. Policia bëri me dije se gjashtë meshkuj të armatosur u arrestuan, ndërsa femra që i drejtonte u vra, pasi hapën zjarr ndaj policisë dhe ushtrisë.

Fillimisht, ditën e premte, kur edhe ndodhën të shtënat me armë, policia nuk bëri me dije identitetin e vajzës së vrarë, por më pas, ditën e diel, kur imazhet u përhapën gjerësisht në rrjet, u kuptua që ajo ishte Catrina.

Immagine correlata

Emri i saj vjen nga një figurë e përdorur gjatë Ditës së të Vdekurve në Meksikë.

***

Burimi: Unilad |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania