Nga sot WhatsApp nuk do të funksionojë më në këta celularë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 31.12.2019, 15:43

Prej ditës së sotme, 31 dhjetor 2019, WhatsApp do të eliminohet nga një numër i madh smarfonësh. Aplikacioni i njohur i mesazheve nuk do të funksionojë më në disa telefona.

Nga ora 23:59 e ditës së sotme, pra më 31 dhjetor, aplikacioni nuk do të jetë funksional në pajisjet që funksionojnë me sistemin operativ Windows. Bëhet fjalë për një ndryshim që do të pasojë edhe për disa lloj pajisjesh që funksionojnë me sistem OS.

Siç raportohet, nga 1 shkurti 2020, WhatsApp nuk do të jetë më funksional në të gjithë smartfonët ku janë të instaluara versionet Android 2.3.7 dhe iOS 7. Gjithë ndryshimi do të bëhet si pasojë e nevojës për të përmirësuar shërbimin e aplikacionit të mesazheve.

Kështu, WhatsApp ka sjellë si risi mesazhet e errëta si dhe mesazht që vetëshkatërrohen. Këto dy funksione nuk janë aplikuar ende në të gjitha vendet e botës, pasi pritet që të perfeksionohen edhe më shumë.

E thënë me fjalë të tjera, kushdo që ka një smartfon që funksionon me sistemet operative të sipërpërmendura, do të duhet që shumë shpejt të ndryshojë celularët dhe të blejë celular të ri, nëse do të përdorë WhatsApp.

***

Burim: Leggo |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit