JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Benzi prezanton “bishën” GLC Coupe, i fuqishëm, luksoz, fantastik në timon
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 31/12/2019 14:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mercedes-Benz-i “GLC Coupe” është një kombinim luksoz i SUV me makinat sportive. Varianti me parametrat më të larta nga modelet GLC është “Mercedes-AMG GLC 63 S Coupe”.

Kjo makinë ka një motor 4.0 litra, biturbo V8, që jep plot 503 kuaj fuqi.

Sipas Mercedesit, GLC 63 S Coupe mund të arrijë 100 kilometra për 3.8 sekonda, dhe shpejtësia maksimale që mund të arrijë është 280 kilometra.

Konsumi i karburantit është 11.7 litra për 100 kilometra. Është e pajisur dhe me një ekran të vogël informativ te kuadri