JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

E paparë/ Mjeshtrat krijojnë Fiat Uno me 8 rrota
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 23/12/2019 12:59

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

“Garazhi 54”, një kanal në YouTube në Rusi, ka publikuar një video të një Fiati me tetë rrota.

Për këtë ide, ata janë frymëzuar nga puna e një automekaniku në Indonezi.

Mjeshtrit nga “Garazhi 54”, për ta bërë me tetë rrota këtë model, kanë “shkrirë” dy Fiat Uno.

Rrotat e pasme shtesë e mundësojnë vozitjen në këtë Fiat Uno dhe e bëjnë shumë të parehatshëm.

Motori arrin në 60 kuajfuqi.

Për më tepër, ndiqni videon...