JOQ Albania
Home

Zhvillime dramatike në Kosovë: Gati 2 muaj pas ditës së zgjedhjeve, NISMA futet në Kuvend për 30 vota
Shkruar nga: E Jashari | Publikuar më: 24/11/2019 22:05

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Në Qendrën e Numërimit të Rezultateve ka përfunduar rinumërimi i 1408 vendvotimeve me vendim të PZAP-së.


Pas këtij rinumërimi NISMA përfundimisht do të jetë pjesë e Kuvendit të Republikës së Kosovës.

NISMA Socialdemokrate e kishte nisur me mbi 20 vota mbi prag procesin e rinumërimit të 1408 kutive.

Partia e Fatmir Limajt ka arritur jo vetëm ta ruajë këtë rezultat, por ta rris në 30 vota mbi prag dhe kështu pas rinumërimit NISMA edhe zyrtarisht do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës.

Fatmir Limaj, Behgjet Pacoli, Endrit Shala, Haxhi Shala, Albulena Balaj dhe Mirlinda Sopi do të jenë deputetët e këtij koalicioni në legjislaturën e re.

Mirëpo, deri tash nuk ka ndonje rezultat zyrtar nga KQZ.