JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Themeluesi i rrjetit të fuqishëm jep alarmin: Hiqni urgjent WhatsApp nga telefonët
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22/11/2019 14:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Themeluesi i Telegramit, Pavel Durov ka bërë një deklaratë të fortë për rrjetin gjigant të mesazheve, Whatsapp. Në një postim të gjatë në kanalin e tij, Durov synoi aplikacionin kryesor të mesazheve në botë, i cili ka plot 1.5 miliardë përdorues aktivë mujorë.

Ai tha se aplikacioni është shfrytëzuar për të zhytur në miliona përdorues mjaft naiv që besojnë se ndryshon nga Facebook. Sipas tij, skandali i të dhënave dhe sigurisë ndjek edhe WhatsApp.

Durov shkruan:

Pavarësisht nga qëllimet themelore të shoqërisë mëmë të WhatsApp, këshillat e mia për përdoruesit e tyre janë të njëjta: Nëse nuk doni që të gjitha fotot dhe mesazhet tuaja të bëhen publike një ditë, ju duhet të fshini WhatsApp nga telefoni juaj."

Sipërmarrësi me origjinë ruse i referohej skandalit të Facebook, i cili nuk arriti të ruante të dhënat e miliona përdoruesve.

Risultato immagini per Pavel Durov, whatsapp"