JOQ Albania
Home

E FUNDIT/ Ndërron jetë në spital shoferi i prokurorit Ndoja
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 07/11/2019 19:05

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ka ndërruar jetë në Spitalin e Traumës, Andi Maloku, shoferi i prokurorit Arjan Ndoja.

24-vjeçari, Maloku mbeti i plagosur rëndë në atentatin e 1 nëntorit tek mbikalimi i Shkozetit në Durrës.

Shoferi i prokurorit u dërgua menjëherë drejt Traumës pas atentatit, pasi kishte pësuar lëndime më të rënda se Ndoja dhe Aleksandër Laho.

Falë manovrave të tij, prokurori Ndoja dhe Aleksandër Laho i shpëtuan vdekjes, por Maloku nuk mundi dot t'u mbijetonte plagëve të marra nga plumbat.

Në ambientet e spitalit janë dëgjuar ulërimat e familjarëve, ndërkohë që forca të shumta policie kanë mbërritur në spitalin e Traumës.