Adobe lëshon Aero, aplikacionin e saj për autorizim AR

Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 04.11.2019, 18:51

Ambiciet e Adobe rreth realitetit të shtuar (AR) nuk janë sekrete – ka shumë mundësi për ndërtimin e mjeteve të duhura të projektimit për zhvilluesit e AR, për të gjitha. Në ngjarjen Max të vitit të kaluar, kompania së pari demostroi aplikacionin e saj të autorizimit Aero AR, dhe sot, po e lëshon atë për publikun si një aplikacion falas në iOS dhe si një beta private në desktop.

Ideja e përgjithshme që qëndron pas Aero është të lejojë projektuesit të ndërtojnë përvoja të AR pa kodim. Ajo ofron një ndërfaqe vizuale të përdoruesit dhe ofron udhëzime hap pas hapi për ndërtimin e skenave të AR, të cilat mund të përfshijnë pasuritë ekzistuese nga biblioteka juaj Cloud Creative, si në 2D ashtu edhe në 3D. Pasi të keni mbaruar, botimi i skenës në aplikacionin Aero kërkon vetëm disa klikime.

"Për marketing dhe markë, në tregti me pakicë dhe tregti, udhëtime dhe kohë të lirë, mësim dhe art, AR po zgjerohet në të gjitha industritë. Sidoqoftë, sot, krijimi i përmbajtjes AR me cilësi të lartë është i kushtueshëm, kërkon kohë dhe komplekse. Vizioni ynë është ta transformojmë këtë proces dhe t'u mundësojmë të gjithë stilistëve të eksplorojnë atë që është e mundur me 3D dhe AR. "

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit