Apple TV + tani jeton, një vit falas për blerjet e reja në iOS, Apple TV dhe Mac.

Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 01.11.2019, 17:11

Apple ka filluar shërbimin e saj të subscribe me video, duke vënë në dispozicion një bibliotekë të larmishme dhe të konsiderueshme të përmbajtjes menjëherë për pajtimtarët. Për të hyrë në shërbim, duhet të regjistroheni për një subscription prej 4,99 $ në muaj, por nëse keni blerë ndonjë iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV ose Mac të ri që nga fillimi i Shtatorit, dhe jeni regjistruar në Apple ID e shoqëruar me ato pajisje në ato pajisje, butoni i subscribe duhet të tregojë që ju merrni një vit të plotë të shërbimit të provës falas të aplikuar automatikisht.

Përmbajtja e Apple TV + jeton në aplikacionin Apple TV që është në dispozicion në të gjithë pajisjet MacOS, Apple TV, iOS dhe iPadOS, dhe të cilat duhet të para-instalohen tashmë nëse nuk e keni fshirë atë nga pajisja juaj ose jeni duke ekzekutuar një version më të vjetër të funksionimit sistem. Shfaqjet nga programi i ri do të shfaqen më pas në një rresht të dedikuar AppleTV + në ekranin fillestar të aplikacionit, si dhe në të gjithë ndërfaqen në vende të ndryshme.

Në nisje, ju do të gjeni 'The Morning Show', ‘See', 'For All Mankind,', 'Dickinson,' 'Snoopy in Space,' 'Ghostwriter,' 'Helpsters', si dhe shfaqjen dokumentare 'The Elephant Queen 'dhe show show' Klubi i Librit të Oprah. 'Disa nga këto ofrojnë tre episodet e para, me të tjerët që do t'i ndjekin në një orar lirimi të inskenuar, ndërsa të tjerët përfshijnë sezonin e plotë të gjitha në dispozicion për t'i parë në nisje.

Sigurisht, ju mund t'i transmetoni ose t'i shkarkoni këto për shikimin jashtë linje, dhe AppleTV + do të kujtojë progresin tuaj për aq kohë sa të keni një lidhje në internet dhe pastaj të vini atje ku keni mbetur në të gjitha pajisjet e lidhura. E gjithë përmbajtja e Apple TV + është në 4K, dhe shumica gjithashtu ofrojnë mbështetje Dolby Vision dhe Dolby Atmos.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit