Apple TV + , falas me një subscribe për studentët

Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 31.10.2019, 16:51

Përpara fillimit të së premtes të shërbimit të ri të transmetimit të Apple, Apple TV +, kompania njoftoi një marrëveshje pako Apple Music / Apple TV + që synon posaçërisht për ta bërë shërbimin më të përballueshëm për subscribers-at e rinj. Sipas një Story në Instagram të publikuar nga Hailee Steinfeld, ylli i serisë së parë të hitit të mundshëm të Apple TV, "Dickinson", studentët që kanë bërë subscribe Apple Music do të jenë në gjendje të transmetojnë Apple TV + falas.

Njoftimi u vërejt më herët nga 9to5Mac.

Pas një seri Q&A të pritur në Instagram që synonte të ngjallte zemërimin për shfaqjen mes fansave të saj, Steinfeld njoftoi marrëveshjen për paketat duke thënë se: "për ata prej jush që jeni studentë me një abonim të studentëve të Apple Music, tani mund të merrni Apple TV + free."

Ajo vuri në dukje se kjo nënkupton se studentët jo vetëm që do të jenë në gjendje të shikojnë shfaqjen e saj të re të Premten, 1 Nëntor, por ata gjithashtu mund të shikojnë single-in e saj të ri "Afterlife" me të njëjtën subscription. Abonimi i studentëve Apple Music aktualisht është 4,99 dollarë në muaj, i cili siguron hyrje të plotë në katalogun e Apple Music me 50 milion këngë, stacione radio lokale live, listat për luajtje të kuruara dhe përmbajtje të tjera origjinale.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit