JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Apple TV + , falas me një subscribe për studentët
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 31/10/2019 16:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Përpara fillimit të së premtes të shërbimit të ri të transmetimit të Apple, Apple TV +, kompania njoftoi një marrëveshje pako Apple Music / Apple TV + që synon posaçërisht për ta bërë shërbimin më të përballueshëm për subscribers-at e rinj. Sipas një Story në Instagram të publikuar nga Hailee Steinfeld, ylli i serisë së parë të hitit të mundshëm të Apple TV, "Dickinson", studentët që kanë bërë subscribe Apple Music do të jenë në gjendje të transmetojnë Apple TV + falas.

Njoftimi u vërejt më herët nga 9to5Mac.

Pas një seri Q&A të pritur në Instagram që synonte të ngjallte zemërimin për shfaqjen mes fansave të saj, Steinfeld njoftoi marrëveshjen për paketat duke thënë se: "për ata prej jush që jeni studentë me një abonim të studentëve të Apple Music, tani mund të merrni Apple TV + free."

Ajo vuri në dukje se kjo nënkupton se studentët jo vetëm që do të jenë në gjendje të shikojnë shfaqjen e saj të re të Premten, 1 Nëntor, por ata gjithashtu mund të shikojnë single-in e saj të ri "Afterlife" me të njëjtën subscription. Abonimi i studentëve Apple Music aktualisht është 4,99 dollarë në muaj, i cili siguron hyrje të plotë në katalogun e Apple Music me 50 milion këngë, stacione radio lokale live, listat për luajtje të kuruara dhe përmbajtje të tjera origjinale.