JOQ Albania
Home

Po transmetonte direkt në Facebook, gazetarja diagnostikohet me kancer gjiri: Nuk e prisja kurrë
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 31/10/2019 14:05

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një gazetare nga Oklahoma është diagnostikuar me kancer në gji ndërsa transmetonte drjetpërsëdrejti në llogarinë e saj në Facebook.

Ali Meyer festoi 40-vjetorin vitin që shkoi dhe vendosi që me këtë rast të bënte mamografinë e parë në jetën e saj në muajin që i kushtohet ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit.

Ali shkoi me idenë që me videon e saj do inkurajonte gra të tjera që të bënin kontrolle, por s’e kishte pritur kurrë që mamografia do tregonte që ajo kishte kancer gjiri.

Disa momente më vonë, gazetarja paraqitet me lot në sy pasi kishte marrë diagnozën.

Nëna e 4 fëmijëve shprehej:

Kam kancer në gji dhe ende nuk ka përgjigje për shumë pyetje, por do bëj një rezonancë magnetike javën tjetër do marrim vesh se me çfarë kemi të bëjmë...”

Tashmë, pas 1 viti në luftë me kancerin, Ali është e pastër, edhe pse kirurgëve iu desh që t’i hiqnin një gjinjve.

Ajo tha në fund:

Për fat operacioni shkoi mirë dhe kirurgu plastik Dr. Oscar Masters me rregulloi bukur.”

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania