JOQ Albania
Home

Policia gjermane ndalon reperin e njohur shqiptar, kjo është arsyeja “e errët”
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 30/10/2019 10:42

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Reperi i njohur gjerësisht nga publiku shqiptar, Kidda, duket se nuk i ka punët dhe aq mirë me policinë gjermane. Sëfundmi ai është ndaluar nga autoritetet e shtetit që po thith trurin e të rinjve tanë.

Siç mësohet, ai është përfshirë në një zënkë me disa djem të tjerë. Për të sqaruar situatën është dashur ndërhyrja e policisë.

Gjithçka duket të ketë nisur nga provokime dhe fyerje me të cilat është ndeshur artisti gjatë një koncerti. Kaq ka mjaftuar për të shpërthyer sherri.

“Prive.al” ka arritur të sigurojë edhe një video nga momenti i ndalimit.