JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

ZOMG vjen me një trailer të ri “The Mandalorian”
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 29/10/2019 16:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ndoshta nuk ka ndonjë seri që mezi pritet më shume se transmetimi i "The Mandalorian" në Disney + – dhe tani Disney na kanë dhënë një trailer të ri për të hipotezuar. Ka më shumë aksion, më shumë ndërtim botëror dhe shumë më tepër Werner Herzog (kush mund të kërkojë ndonjë gjë më shumë?).

Ekipi i Lucasfilm ka qenë relativisht nëna për detajet e serisë së re me veprim të drejtpërdrejtë Star Wars që Jon Favreau krijoi për Disney +. Ajo që ne dimë është se ylli i serialit do të jete Pedro Pascal (ai i mysafirit të lavdishëm "Game of Thrones" kthehet si Oberyn Martell), i cili do të luaj si një "luftëtar i vetmuar Mandalorian në kufijtë e jashtëm të galaktikës".

Mandalorianët, një grup luftëtarësh, radhët e të cilit përfshinin Jango dhe Boba Fett, janë gjahtarë famëkeq dhe duket se karakteri i Paskal nuk do të jetë më ndryshe. Anëtarët e tjerë të kastit përfshijnë Gina Carano, Giancarlo Esposito, Nick Nolte dhe Herzog të lartpërmendur.

Regjisorët e shfaqjes përfshijnë Dave Filoni, Bryce Dallas Howard dhe Taika Waititi (puna e të cilit në Thor të Marvel: Ragnarok ishte e jashtëzakonshme). Siç tregojnë vlerat e prodhimit nga traileri, duket se “The Mandalorian” i'a vlen për çmimin prej 100 milion dollarësh për xhirimet e tij me 10 episode. Disney + transmetoi trailerin e parë "Mandalorian" në gusht.