ZOMG vjen me një trailer të ri “The Mandalorian”

Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 29.10.2019, 16:56

Ndoshta nuk ka ndonjë seri që mezi pritet më shume se transmetimi i "The Mandalorian" në Disney + – dhe tani Disney na kanë dhënë një trailer të ri për të hipotezuar. Ka më shumë aksion, më shumë ndërtim botëror dhe shumë më tepër Werner Herzog (kush mund të kërkojë ndonjë gjë më shumë?).

Ekipi i Lucasfilm ka qenë relativisht nëna për detajet e serisë së re me veprim të drejtpërdrejtë Star Wars që Jon Favreau krijoi për Disney +. Ajo që ne dimë është se ylli i serialit do të jete Pedro Pascal (ai i mysafirit të lavdishëm "Game of Thrones" kthehet si Oberyn Martell), i cili do të luaj si një "luftëtar i vetmuar Mandalorian në kufijtë e jashtëm të galaktikës".

Mandalorianët, një grup luftëtarësh, radhët e të cilit përfshinin Jango dhe Boba Fett, janë gjahtarë famëkeq dhe duket se karakteri i Paskal nuk do të jetë më ndryshe. Anëtarët e tjerë të kastit përfshijnë Gina Carano, Giancarlo Esposito, Nick Nolte dhe Herzog të lartpërmendur.

Regjisorët e shfaqjes përfshijnë Dave Filoni, Bryce Dallas Howard dhe Taika Waititi (puna e të cilit në Thor të Marvel: Ragnarok ishte e jashtëzakonshme). Siç tregojnë vlerat e prodhimit nga traileri, duket se “The Mandalorian” i'a vlen për çmimin prej 100 milion dollarësh për xhirimet e tij me 10 episode. Disney + transmetoi trailerin e parë "Mandalorian" në gusht.

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit