Shadow vjen me plane të reja për platformën e saj të lojrave.

Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 29.10.2019, 16:46

Blade, startupi francez pas Shadow, mbajti një konferencë për shtyp këtë mëngjes për të njoftuar disa lajme të produkteve, si dhe disa ndryshime të korporatave. Shadow është një shërbim cloud informatik për lojtarë. Për një tarifë abonimi mujor, mund të përdorni një PC lojrash në një qendër të dhënash pranë jush. Në krahasim me shërbimet e tjera të lojrave në cloud, Shadow ofron një shembull të plotë të Windows 10. Mund të instaloni gjithçka që dëshironi, Steam, Photoshop ose Word.

Tani për tani, kompania ofron një konfigurim të vetëm për 35 dollarë në muaj me tetë fije në një procesor Intel Xeon 2620, një GPU Nvidia Quadro P5000 që kryen pak a shumë, si dhe një Nvidia GeForce GTX 1080, 12 GB RAM dhe 256 GB storage.

Startupi është duke u larguar nga një konfigurim i vetëm për të ofruar tre plane të ndryshme. Në shkurt të vitit 2020, klientët do të jenë në gjendje të zgjedhin midis tre planeve – Boost, Ultra ose Infinite.

Boost: Nvidia GTX 1080 GPU, 3.4GHz with 4 cores CPU, 12GB RAM, 256GB storage

Ultra: Nvidia RTX 2080 GPU, 4GHz with 4 cores CPU, 16GB RAM , 512GB storage

Infinite: Nvidia Titan RTX GPU, 4 GHz with 6 cores CPU, 32GB RAM, 1TB storage

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit