Një mrekulli e vërtetë, nëna sjell në jetë fëmijën 10 javë pasi i plasën ujërat

Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 29.10.2019, 14:32

Një vajzë e re ka sjellë në jetë fëmijën e saj 10 javë pasi i plasën ujërat.

Lauren Middleton u frikësua shumë kur u çua të shkonte në tualet dhe ndjeu se po i plasnin ujërat edhe pse ishte 26-javëshe shtatzënë.

24-vjeçarja shkoi menjëherë në spital ku mjekët i thanë se ujërat i kishin plasur dhe se me shumë mundësi do ta lindte fëmijën përpara kohë.

Por, më pas ata vendosën që ta shtynin lindjen sa më shumë që të mundeshin në mënyrë që t’i jepnin mundësi fëmijës që të zhvillohej akoma më shumë në mitër.

Në rrethana normale, në momentin që një gruaje i plasin ujërat ky është gjithashtu një sinjal që fëmija po bëhet gati për të dalë.

Por është e mundur që ujërat të plasin dhe të mos ndiqen nga lindja dhe ky rast njihet si këputje e parakohshme e membranave, ose PROM e parakohshme.

Pas kontrolleve të vazhdueshme në spital Lauren solli në jetë djalin e saj në javën e 35 të shtatzënisë . Fëmija pati probleme fillimisht por arriti t’i kalonte të gjitha dhe tani është një djalë i vogël i shëndetshëm.

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit