Uber vazhdon testimin me Uber Eats.

Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 28.10.2019, 17:19

Uber është duke shitur përvoja ushqimore të tilla si klasa gatimi dhe darka multi- course në aplikacionin e tij për ofrimin e ushqimit sipas kërkesës, Uber Eats, nën një skedë të re Moment, për Forbes, i cili raporton për një provë në shkallë të vogël që aktualisht po zhvillon në San Francisko.

Ai thotë se përdoruesit e Uber Eats në qytet kanë marrë një email që thotë se ata mund të rezervojnë Uber Moments për muajin tjetër, deri më 17 nëntor, me përvojat fillestare të prenotueshme si një klasë 75 $ në bërjen e dumplings kineze dhe një darkë nigeriane five- course me 55 $.

"Ne jemi gjithmonë duke menduar për mënyra të reja për të rritur përvojën e Eats," i tha një zëdhënës Uber Forbes kur u pyet për pilotin. Testi tingëllon i ngjashëm në koncept me përvojat të cilat Airbnb i ka përdorur në platformën e saj të kërkesës për strehim gjatë tre viteve të fundit – me dhjetëra mijëra përvoja që tani ofrohen në rastin e saj, duke ekzekutuar gamën nga ofertat ushqimore, në pothuajse gjithçka që mund të mendoni të dëshironi të bëni; turne për shëtitje, përkedhelje kafshësh, klasa të artit interpretues dhe kështu me radhë. Kompania ka modele për ndërtimin e asaj që CEO Dara Khosrowshahi e përshkroi muajin e kaluar si "sistemi operativ për jetën tuaj të përditshme".

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit