JOQ Albania
Home

Rrëshqiti ndërsa priste disa degë, burri përfundon kokëposhtë pasi i ngec këmba në pemë
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 27/10/2019 0:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një burri i është dashur ndërhyrja e brigadës së zjarrfikësve pasi rrëshqiti nga një pemë dhe përfundoi i varur me një këmbë nëpër degë.

Burri në fjalë ishte duke shkurtuar disa degë sipër një peme në në Castleton, Rochdale, kur rrëshqiti dhe mbeti i ‘ zënë’ në kurth.

Kur fqinjët e kuptuan se nuk mund të bënin asgjë për ta ndihmuar që të zbriste, ata njoftuan zjarrfikësit.

Në pamjet e publikuara në rrjet, një burrë duket teksa rri me një këmbë në mes të degëve e kokë poshtë në pemë. Më pas vijnë zjarrfikësit që e lirojnë.

Një prej tyre ngjitet me shkallë ndërsa kolegu i tij mundohet të mbajë burrin që është kokëposhtë. Pas disa minutash, një prej zjarrfikësve arrin që t’ia lirojë këmbën burrit dhe të tjerët më pas e zbresin në tokë.

Pamjet e publikuara në media janë filmuar nga një fqinj i burrit nga dritarja.

Ai u shpreh për mediat:

Ai po shkurtonte ta degë. Padyshim që rrëshqiti. Më pas bërtiti duke kërkuar ndihmë dhe njërizt u mblodhëm. Kur e pamë që s’e ulnim dot poshtë, morëm në telefon zjarrfikësit."

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania