JOQ Albania
Home

Thanë se përfundoi në koma, kjo është gjendja shëndetësore e reperit shqiptar
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 24/10/2019 7:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e djeshme ka qarkulluar gjerësisht në rrjetet sociale një foto e reperit shqiptar Buta, i cili dukej të ishte në gjendje të rëndë shëndetësore. Në foto këngëtari vihej re i shtrirë në një krevat spitali.

Ai kishte tuba të shumtë që i hynin në pjesën e gojës e të hundës. Gjithashtu, edhe kokën e kishte të fashurar. Mbi foto ishte shkrimi:

Buta n'koma”.

Të shumtë ishin fansat e reperit që u shqetësuan në lidhje me këtë ngjarje dhe reaguan menjëherë. Mirëpo, sëfundmi ka reaguar edhe vetë artisti, i cili e ka ka cilësuar këtë foto si një “Fake News”.

Në këtë rast, vetë Buta thotë se është një lajm i rremë, pasi ai ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore, siç mund të vihet re. Dikush tjetër është në gjendje të rëndë dhe rrezik në koma, por se cili, nuk dihet.