JOQ Albania
Home

Pogba dhe Zidane “kapen mat” në Dubai, çfarë po kurdiset?
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 18/10/2019 10:43

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Prej kohësh qarkullon lajmi se Poul Pogba do të transferohet te Real Madridi, madje vetë mesfushori francez ka shprehur hapur dëshirën për t’u larguar nga Manchester United.

Mesa duket, merkatoja e janarit do jetë momenti i bashkimit të tij me klubin spanjoll. Së fundmi, ka pasur një  takim kokë më kokë mes Pogbasë dhe trajnerit të Realit, Zinedine Zidane.

“Daily Mirror” i ka kapur mat të dy francezët në Dubai. Ata shihen duke biseduar  dhe ky takim ka shtuar akoma edhe më shumë spekulimet se Reali do të jetë destinacioni i ri për Paul Pogba.

Marrëveshja dështoi verën e shkuar dhe tashmë Reali, është gati të rikthehet dhe të rrëmbejë një nga mesfushorët më të talentuar.