Po fshinte fytyrën me peshqir, 45-vjeçarja mbetet me një sy pas incidentit të pazakontë

Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 17.10.2019, 19:15

Një 45-vjeçare ka përfunduar me një sy pas një aksidenti që ndodhi ndërsa fshinte fytyrën me një peshqir.

Claire Willis, ishte me pushime në Turqi me bashkëshortin Timothy, kur ndodhi incidenti. Dyshja po bëheshin gati në dhomën e tyre të hotelit kur Claire mori peshqirin për të fshirë fytyrën.

45-vjeçarja tha se ndjeu një 'kërcitje' dhe pastaj shikimi iu bë i paqartë. Më pas e vetmja gjë që mund të ndjente ishte një dhimbje e fortë. Kur shkoi të shihej në pasqyrë, iu duk se një nga kokërdhokët e syve i kishte rënë nga vendi.

Por, në fakt nuk ishte ashtu, ajo thjesht nuk mund të shihte me syrin e dëmtuar. Bashkëshorti i saj e dërgoi menjëherë në spital.

Pasi arriti atje, mjekët i thanë se kishte dëmtuar keq kornean dhe i tha që të niset menjëherë në vendin e saj për të marrë kujdes mjekësor.

Duke folur për incidentin e dhimbshëm, Claire tregoi:

Thjesht nuk mund ta kuptoj sesi jeta ime arriti në këtë farë pike.

Një nga okulistët e spitalit tha se Claire kishte pasur rrethana të veçanta që bënë që ajo të kishte një korne më të hollë se normalja. Ajo kaloi 9 ditë në spital ndërsa mjekët mundoheshin të luftonin infeksionin por, nuk mbetej më asgjë për t'u bërë.

Tani Willis po pret që t'i shërohet pjesa e infektuar e syrit në mënyrë që të vendosë një protezë, e cila nuk dihet sa do shkojë.

Burimi:UNILAD|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit