JOQ Albania
Home

“Ishte me mbi 100, iu ça goma parme e i iku timoni nga durët”/ I riu kokëkrisur me BMW ‘hyn me kokë’ në berberhane
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 16/10/2019 18:16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aksident i pazakontë, që mund të kishte rezultuar në ngjarje fatale, por fatmirësisht pa të plagosur, ka ndodhur pasditen e sotme në Nishtullë të Durrësit.

Makina ngjyrë gri tip "BMW 325" me drejtues një djalë të ri rreth moshës 25-vjeçare ka përfunduar brenda një berberhaneje.

Sipas dëshmitarëve në vendngjarje për JOQ Albania, shkak për aksidentin ishte shpejtësia e madhe me të cilën i riu po drejtonte mjetin.

Burime për JOQ, shkruajnë se drejtuesi po udhëtonte me mbi 100 km/h dhe për pasojë iu ça goma e parme dhe timoni i iku nga duart.

Për më tepër qytetarët që panë ngjarjen e frikshme kanë shkruar:

Nishtulla Durres, hyni me kok mren ke berbehania doli me trretullume makina mrapsh. Ishte mbi 100, ju ca goma parme dhe i iku timoni nga duret. Shpetoj pa shtyp na 1 berberi ishte ndyqan perball me berbehanen kur ndolli aksidenti.”