JOQ Albania
Home

Njoftoi largimin nga futbolli, nuk do e besoni çfarë sporti ka nisur Peter Cech
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/10/2019 16:41

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kur ka vetëm pak javë që portieri legjendar i Çekisë, Peter Çeh, deklaroi tërheqjen nga futbolli në moshën 37-vjeçare, tashmë ka ndodhur surpriza.

Ish-gardiani i Chelseat dhe Arsenalit ka nisur karrierën në një sport tjetër. Ditën e djeshme, ai ka debutuar me Guilford Foniks, në sportin e hokejit.

Çeku ishte një garanci midis portave të skuadrës së tij, ku tregoi një formë shumë të mirë, duke bërë disa pritje vendimtare

Mesa duket lojtari do të ketë të njëjtin sukses siç kishte në futboll, edhe në hokej ku ai tashmë është në hapat e parë të karrierës.