JOQ Albania
Home

Surpriza në formacion e Edi Rejës, fut titullar sonte ndaj Moldavisë lojtarin e Partizanit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/10/2019 15:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Trajneri i Kombëtares shqiptare do patjetër fitoren sonte në transfertë ndaj Moldavisë, ndërsa ka përgatitur edhe formacionin me të cilin do luajë.

“Panorama Sport” zbulon se në mbrojtje nuk ndryshon asgjë nga formacioni i ndeshjet me Turqinë, teksa do të luhet sërish me tre, pikërisht Ismajlin, Dermakun dhe Gjimshitin.

Nga krahun e djathtë do të jetë sërish Veseli, me Roshin që do ta nisë nga stoli. Ndryshimi i vetëm është në mesfushë, aty ku Reja ka ulur në stol kapitenin Memushaj për t’i bërë vend Abrashit, ndërsa në krahun e majtë është edhe risia më e madhe. Trajneri nuk ka preferuar Lenjanin, por Lorenc Trashin e Partizanit.

Për majtoshin nga Gramshi kjo do të jetë ndeshja e tij e parë si titullar me fanellën kuqezi. Ndërkohë, edhe sulmi mbetet i njëjtë me dyshen Manaj-Cikalleshi, me Rejën që mendon se është gjetur stabilitet.

Trajneri ka falur rastet e humbura në Turqi, duke i dhënë një tjetër shans Manajt, ndërsa kështu ka vepruar edhe me Strakoshën, edhe pse për portën gjithçka mbetet e hapur deri në momentet e fundit.

Italiani është i dyzuar për të rikthyer Berishën titullar apo për të mos demoralizuar Strakoshën, që vjen pas një gabimi. Edhe Marash Kumbulla që mendohej titullar në mbrojtje, do ta nisë nga stoli, por në pjesën e dytë me siguri do të marrë minuta.

Formacioni:

Strakosha

Ismajli  Dermaku  Gjimshiti

Veseli  Gjasula   Abrashi  Bare   Trashi

Manaj  Cikalleshi