U zgjua me një ndjesi të çuditshme e dhimbje, burri zbulon merimangën që po i jetonte në vesh

Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 12.10.2019, 21:26

Një burrë u zgjua me një ndjesi të çuditshme ‘brenda’ kokës dhe zbuloi se brenda njërit prej veshëve të tij po jetonte një merimangë.

Liam Gomez nuk po ndihej mirë kur u zgjua, dhe mund të ndjente një zhurmë të pazakontë në kokë, veç këtyre kishte edhe dhimbje veshi e marramendje.

Pasi mori në telefon të punës dhe u tha që nuk mund të shkonte pasi ishte sëmurë, 27-vjeçari hodhi ca vaj ulliri në vesh me shpresën se mund të qetësohej.

Por dhimbja vazhdoi kështu që ai futi një kunjë pambuku për të parë se çfarë nuk po shkonte mirë.

Dhe pikërisht në këtë moment ndodh ajo që s’pritej, teksa nxirrte kunjën jashtë, ai pikasi këmbët e merimangës të kapura pas saj.

Gomez, më pas nisi ta nxirrte insektin duke përdorur një karficë flokësh dhe një tjetër kunjë pambuku, pjesë pas pjese.

Liam shpjegon:

Në fillim thjesht doja ta nxirja sa më shpejt nga veshi pasi i urrej merimangat. Por, pasi u qetësova pak fillova të mendoja: ‘Kjo po është alamet historie për ta treguar në Facebook.’”

Gomez, i cili tashmë është betuar që nuk do flerë më pa i mbuluar veshët, tha që një natë më parë kishte prishur një fole merimangash.

Burimi:UNILAD|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit