JOQ Albania
Home

Gafa fatale/ Strakosha mezi mban lotët pas ndeshjes: Nuk i ndihmova dot shokët e mi
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 11/10/2019 23:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Padyshim që fajtori kryesor te goli i pësuar sonte ndaj Turqisë, ishte Thomas Strakosha.

Portieri kuqezi, bëri një djalje të gabuar në minutat e fundit të ndeshjes, çka solli edhe golin që vulosi humbjen.

Në një prononcim pas ndeshjes, Strakosha u duk i pezmatuar dhe u shpreh se ndihet keq pasi skuadra kishte nevojë për të.

Ai tha:

Nuk e ëndërroja fare këtë mbrëmje. Çunat luajtën shumë mirë, kishin nevojë për mua në fund dhe nuk munda t’i ndihmoja. Më vjen shumë keq. Shokët e skuadrës erdhën më folën të gjithë dhe jemi një ekip dhe kush gaboi nuk duan ta bëjnë më keq. Jam 24 vjeç dhe nuk duhet të bëj këto gabime. Kam eksperiencë. Më vjen gjynah që këtë gabim e bëra me ekipin Kombëtar. Mesazh nga babai? Fola pas ndeshjes dhe e di që kam gabuar. I ka ndodhur edhe atij por do të shohim para”.