JOQ Albania
Home

Mungon Hysaj dhe Mavraj, Edi Reja zgjedh kapitenin e ri të kombëtares
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 09/10/2019 16:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shqipëria do të përballet më 11 tetor ndaj turqisë në transfertë, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Europianit "Euro 2020".

Në listën e publikuar nga Edi Reja, mungojnë dy kapitenët, Hysaj dhe Mavraj, të dy të dëmtuar. Kështu, në mungesë të atyre të dyve, pritet që shiritin e kapitenit në krah ta ketë Ledian Memushaj.

Mesfushori vlonjat është mes atyre që projektohen të zbresin në fushën e stadiumit të Fenerbahçes që nga minuta e parë dhe deri më tani, ai është projektuar edhe si kapiteni i skuadrës nga tekniku Reja.

Futbollisti i cili aktivizohet me Peskarën në Serinë B italiane, ka rigjetur formën e tij më të mirë dhe pritet që kontributi i tij t'i vlejë kombëtares edhe në ndeshjen ndaj Turqisë.