JOQ Albania
Home

“Për 30 vjet e keni bërë m*tin mullar”, Landi i WSF s’përmbahet ndaj politikës shqiptare
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 07/10/2019 17:58

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e djeshme Kosova zhvilloi zgjedhjet e parakohshme parlamentare, pas dorëheqjes nga posti i kryeministri të Ramush Haradinajt.

Fituese e zgjedhjeve u shpall Lëvizja Vetëvendosje e drejtuar nga Albin Kurti, me një diferencë të ngushtë votash me Lidhjen Demokratike të Kosovës që udhëhiqet nga Isa Mustafa, por si kandidate për kryeministër u vendos nënkryetarja e kësaj force politike, Vjosa Osmani.

Procesi demokratik i zgjedhjeve në Kosovë u vlerësua edhe nga politikanët shqiptarë, të cilët nuk hezituan të përdorin shprehjen: "Merrni shembull nga Kosova".

Ky reagim i politikanëve shqiptarë nuk është pritur mirë nga këngëtari i grupit "West Side Family", Landi Hysi, i cili ka shpërthyer kundër këtyre të fundit në një postim në Instagram.

Landi shkruan me ironi se politikanët shqiptarë pasi e kanë bërë m*utin mullar për 30 vjet, dalin e thonë se duhet marrë shembull nga Kosova.

Këngëtari e ka shoqëruar postimin edhe me dy shprehje nga filmat "Njeriu me Top" dhe nga filmi "Në fillim të Verës".

Reagimi i plotë:

Pas 30 vitesh e pasi kanë bërë m*tin mullar, dalin ca e thonë: "Merrni shembull nga Kosova!" Ha gjizë Agush, se të bën esëll. Toka jonë nuk i duron çibanët e huaj zoti Gjeneral, vetëm çibanët vendas!"