JOQ Albania
Home

Stresi tha se nuk janë ndarë përfundimisht, Keisi i jep fund çdo dileme
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 04/10/2019 20:26

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Prej kohësh përflitet në mediat rozë ndarja e reperit Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi, me bashkëshorten e tij, Keisi.

Ndonëse një gjë e tillë nuk është konfirmuar zyrtarisht nga palët, disa detaje dëshmojnë qartë se mes tyre mund të ketë marrë fund.

Mirëpo dy ditë më parë reperi foli për situatën e tij me ish-bashkëshorten e tij.

Gjatë intervistës së tij në "Ftesë në 5", ai nuk e mohoi faktin që ata s'janë më bashkë, por e konsideroi këtë si një periudhë prove dhe reflektimi, jo ndarje përfundimtare.

Ai tha se janë ndarë përkohësisht, sa të qetësohen gjërat.

Stresi u shpreh:

Ajo është një vajzë shumë e mrekullueshme. Nga eksperienca ime në rrugët e Tiranës, Europës, është shumë e vështirë të gjesh një vajzë të tillë, se ne gjithmonë kemi gjetur vajzat më të mira. Unë po luftoj, por po luftoj në fshehtësi pastaj të bëhet ca të bëhet."

Lidhur me këtë deklarata të Stresit, ka ardhur edhe reagimi i Keisit, e cila me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka publikuar një foto të sajën mbi një jaht.

Në përshkrimin e fotos, ajo citon një shprehje të Benjamin Franklin e cila thotë:

Kur pusi është i thatë ia dimë vlerën ujit."

Nuk dihet nëse ky është një mesazh i koduar për reperin, me të cilin Keisi nënkupton se tani që Stresi ja ka kuptuar vlerën asaj që e ka humbur, tani që nuk e ka pranë.