JOQ Albania
Home

Tani mund të blesh laptop me ekran 3 inch dhe me procesor six-core
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 04/10/2019 14:11

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Në eventin e IFA 2019 në Gusht, Dell prezantoi laptopin XPS 13 me procesor 10th Gen Core të Intelit dhe tani modeli Core i7 i Intel me six cores është i disponueshëm për tu blerë duke filluar nga $999. Me six cores, pritet një performancë më e mirë në kryerjen e disa detyrave.

Eshtë shumë befasuese të shohësh një laptop të përmasave të tilla më një procesor six cores. Apple, për shembull, ofron një MacBook Pro me varaintin e procesorit six dhe eight cores, por është më i vogël se MacBook Pros me ekran 13 inch me procesor four cores. Procesori six-core duket se ka një përditësim më të mirë se gjenerata e mëparshme e Dell XPS 13, e cila kishte një procesor quad core. XPS 13 duket paksa e ngajshme me paraardhësit e saj, duke ofruar 4GB,8GB ose 16GB të LPDDR3 Dual-Channel SDRAM, një ekran 13.3 inch.