JOQ Albania
Home

One Plus TV tanimë i disponueshëm
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 27/09/2019 15:16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

One Plus TV më në fund është lancuar. Eshtë një TV 55 inch me një panel QLED, One Plus thotë se ka një dizanj minimalist dhe me një ekran gati bezel.

One Plus TV ofron “quantum dot color” dhe suport për të dyja Dobly Vision dhe HDR10+, edhe pse One Plus nuk ka dhënë akoma detaje në lidhje me aspektet teknike si zgjidhjen dimming. Por kompania pohon se ngjyrat e TV do të varjojnë nga ato më të mirat të kompetitorëve QLED. Software është Android TV, në koherencë me celularët One Plus, dhe punon me të dyja si Google Assistant ashtu edhe Alexa. Gjithashtu ti mund të përdorësh aplikacionin e One Plus për të lidhur celularin me më shumë features të avancuara. One Plus TV është lancuar deri tani vetëm për Indinë me një cmim prej $1000. One Plus ka një ndikim të madh në tregun e celularëve në Indi, ndaj dhe po mendon të transferohet me brandin në dhomën e ndjenjes me One Plus TV. Nuk ka asnjë informacion se kur do të shitet edhe ne vende te tjera, por thuhet se po punohet që One Plus TV të lancohet në Amerikën e Veriut, Europë dhe Kinë.