JOQ Albania
Home

A do të rikthehet tek Real Madrid? Mourinho i jep fund çdo dileme për të ardhmen e tij
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 20/09/2019 17:19

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Forma e dobët që Real Madrid po kalon gjatë muajve të fundit ka shtuar zërat për një shkarkim të mundshëm të trajnerit Zidane.

Gjithashtu në mediat sportive është aluduar së fundmi rikthimi i Jose Mourinhos në krye të 13 herë kampionëve të Europës.

Lidhur me këto zëra, ka ardhur reagimi i vetë "Special One", i cili foli qartë për të ardhmen e tij.

Ai u shpreh në një intervistë se Real Madrid e ka një trajner dhe se nuk i pëlqen të flitet për emrin e tij.

Mourinho tha:

Të flitet për emrin tim është diçka që nuk më pëlqen. Nuk do të më pëlqente të stërvisja Real Madridin sepse aktualisht e ka një trajner.”

Ai gjithashtu foli edhe për Zinedine Zidane, për të cilin u shpreh:

Flas me respekt për një trajner që është atje dhe nuk është thjesht një individ në historinë e Real Madrid, unë isha krejtësisht i jashtëm aty."

Ai komentoi edhe situatën aspak të favorshme të madrilenëve, teksa u shpreh se shpreson që gjithçka të qetësohet dhe të shkojë mirë.

Ish-trajneri i Real Madrid shtoi:

Nuk jam njeri pa kuptim dhe që krijoj tymnaja, unë pëlqej që gjërat të shkojnë mirë dhe gjithçka të qetësohet."

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/