U zgjua me dhimbje të tmerrshme koke, 49-vjeçarja zbulon se i kanë mbetur vetëm disa javë jetë

Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 18.09.2019, 20:08

Një 49-vjeçare u zgjua me një dhimbje të tmerrshme koke dhe zbuloi se, për fat të keq, i kishin mbetur vetëm disa javë për te jetuar.

Samantha Last, një blogere e njohur nga Anglia, u zgjua në 2 të mëngjesit me dhimbje migrene të martën dhe disa orë më vonë u diagnostikua me një kancer agresiv në tru.

Disa ditë më vonë ajo mori vesh nga mjekët se kaceri ishte i pashërueshëm dhe se nuk kishte mjekim të disponueshëm që mund t'i zgjaste sadopak jetën. Që nga koha që u diagnostikua gjendja e Samantha-s është përkeqsuar ndërsa bashkëshorti i saj ka thënë për mediat se i kanë mbetur vetëm 4 javë jetë.

Nisur nga gjendja e keqe shëndetësore, Last ka filmuar një video prekëse ku thotë fjalët e lamtumirës për 15,000 ndjekësit e saj.

Me lot në sy ajo thotë:

Ka qenë e mahnitshme si eksperiencë. E kam dashur çdo sekondë. Situata nuk do të rregullohet. Po mundohem ta pranoj, por nuk mundem më.."

Videoja 8 minutëshe është parë më shumë se 75,000 herë deri tani.

Samantha ka 30 vite e martuar me bashkëshortin e saj David dhe është nënë e katër fëmijëve, Danny, 29, Jasmine, 27, Ebony, 23, and Brandon, 21.

Burimi:NYP|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit