JOQ Albania
Home

Dizajn dhe teknologji unike, Land Rover prezanton super ‘bishën’ e re që do ju mahnisë
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 14/09/2019 18:26

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Land Rover ka sjellë modelin e ri Defender i cili është është zbuluar më në fund në panairin e makinave në Frankfurt.

Super ‘bisha’ e re nga gjiganti britanik i automobilave është rimodeluar dhe ka një pamje fantastike. Defender është shfaqur në xhirimet e filmit “Top Gun” disa muaj më herët dhe tashmë është edhe i zyrtarizuar.

Këtij modeli të ri nga Land Rover nuk i mungojnë karakteristikat unike të dizajnit si dhe teknologjia më e fundit.

Kompania ka nisur tashmë prodhimin në seri dhe, në bazë të parashikimeve, pritet të shesë jo pak.