JOQ Albania
Home

E zbulon miku i Sarrit: Nëna nuk i foli me gojë se zgjodhi Juventusin
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 13/09/2019 16:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ardhja e Maurizio Sarrit në stolin e Juventusit ka sjellë shumë reagime. Tifozët e Napolit nuk e kanë kapërdirë dot faktin që ai zgjodhi rivalët e tyre.

Megjithatë, për Sarrin nuk ka pasur hatërmbetje vetëm nga tifozët, por edhe nga familjarët e tij. Konkretisht, nëna nuk i ka folur me gojë për disa kohë pasi mori këtë vendim.

Këtë fakt e zbulon për mediat italiane, Aurelio Virgili, i cili ka një miqësi të ngushtë me Maurizio Sarrin dhe është djali i një ish-futbollisti të Fiorentinës.

Gjithashtu, gjatë intervistës së tij, Aurelio ka zbuluar edhe premtimin që Sarri i ka bërë, duke i dhënë fjalën se në fund të karrierës së tij do të trajnojë falas klubin e Fiorentinës.

Ai u shpreh:

Sarri do bëjë një punë të mirë te juventusi pasi është i zoti. Ai më ka premtuar se në fundin e karrierës do drejtojë falas Fiorentinën. Unë nuk u zemërova që shkoi te Juventusi, por dëgjova që nëna e tij nuk i foli me gojë kur mësoi se kishte firmosur me bardhezinjtë."

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/