Nuk donte të mbeste shtatzënë, nëna e tre fëmijëve fut një sustë metalike brenda vetes

Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 13.09.2019, 13:24

Një grua ka futur brenda vetes së vet një sustë metalike duke menduar se mund ta ndihmonte që të mos mbeste shtatzënë.

Kështu, gruaja nga Zhongshan, Kina Jugore mendoi se susta mund të shërbente si pajisje intrauterine dhe e mbajti brenda trupit të saj për 6 muaj.

Gjithsesi, ashtu siç pritej, susta nuk funksionoi dhe u zbulua vetëm kur gruaja, nëna e tre fëmijëve, shkoi në spital shtatzënë dhe kërkonte të abortonte. Sipas gjinekologes, Fu Junhong, 31-vjeçarja u paraqit në spital kur ishte 5 muaj shtatzënë dhe kërkoi që ta ndërpriste.

Në momentin që mjekët po kontrollonin se si ishte fëmija ata bënë zbulimin tronditës. Një sustë metalike, që shtrihej rreth 5 cm, ndodhej në trupin e saj.

Më pas zonja iu nënshtrua një operacioni emergjent dhe kirurgët e hoqën sustën duke e prerë në copa sepse ndryshe ishte e pamundur.

Për fat të mirë, 31-vjeçarja nuk pësoi asnjë dëm apo infeksion nga susta dhe u lirua nga spitali. Nuk dihet nëse si përfundim vendosi që ta mbante fëmijën apo ta abortonte.

Burimi:UNILAD|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet. KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit