JOQ Albania
Home

Ndeshjet e tjera/ Franca dhe Turqia fitojnë sërish, Ronaldo realizon 4 gola
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 10/09/2019 23:31

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Janë luajtur mbrëmjen e sotme edhe sfidat e tjera kualikuese për Euro 2020, ku Franca dhe Turqia në grupin e Shqipërisë arritën të fitonin ndeshjet e tyre respektive.

Francezët mposhtën në shtëpi me rezultatin 3-0 Andorrën, ndërsa turqit shkatërruan Moldavinë në transfertë duke fituar 0-4.

Pas 6 ndeshjes, grupi H kryesohet nga Franca me 15 pikë, po aq sa Turqia, e ndjekur nga Islanda me 12 pikë dhe Shqipëria renditet në vendin e katërt me 9 pikë.

Ndërkohë në sfidat e tjera, portugezët bënë detyrën ndaj modestëve të Lituanisë në grupin B, duke i mposhtur me rezultatin 5-1, ku 4 prej golave u shënuan nga Cristiano Ronaldo. Në ndeshjen tjetër të grupit Serbia fitoi 3-1 në transfertë ndaj Luksemburgut.

Ndërsa në grupin e Kosovës, ku dardanët u mposhtën me dinjitet nga Anglezët, ndeshja tjetër mes Malit të Zi dhe Çekisë, u fitua me rezultatin 0-3 nga këta të fundit.

Ndeshjet:

Francë-Andorra  3-0

Lituani-Portugali 1-5

Luksemburg-Serbia 1-3

Moldavi-Turqi 0-4

Mali i Zi-Republika Çeke 0-3

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/