JOQ Albania
Home

Roshi e ka mendjen te “thumbat” pas fitores: Nuk shava as ofendova njeri
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 10/09/2019 23:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Odise Roshi ishte padyshim një nga lojtarët më të mirë në fushë mbrëmjen e sotme në fitoren 4-2 ndaj Islandës.

Futja e tij në fushë i dha freski ekipi, madje futbollisti fierak shënoi edhe golin e avantazhit kur ndeshja ishte 2-2.

Pas ndeshjes, Roshi lëshoi disa "thumbime" duke deklaruar se golin ia dedikonte atyre që nuk kuptojnë nga futbolli.

Ai u shpreh:

Jam shumë i gëzuar për golin dhe fitoren.  Ishte ndeshje e madhe sepse bëmë paraqitje të mirë dhe duhet të shohim para. Gjesti i heshtjes pas golit? E bëra për ata njerëz që kritikojnë aty ku nuk duhet dhe duhet të mbështesin skuadrën si në të mirë, ashtu edhe në të keq. Nuk e kam me specialistët pasi ata kritikojnë ku duhet por e kam me njerëz që nuk e kuptojnë futbollin. Nuk shava as ofendova njeri. Kemi fuqi për të parë shumë lart."