JOQ Albania
Home

Fitore e “çmendur”, Shqipëria mposht Islandën mes spektaklit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 10/09/2019 22:41

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Fitore e madhe për kombëtaren shqiptare. Futbollistët e drejtuar nga Edi Reja kanë mundur sonte në Elbasan Arena Islandën me rezultatin 4-2 duke marrë një triumf të rëndësishëm.

Golat e Dermakut, Hysajt, Roshit dhe Cikalleshit i dhanë fitoren e madhe kuqezinjve, që tashmë besojnë ende te kualifikimi në Europian.

Kur ndeshja ishte mbërthyer në shifrat 2-2, saktësisht në minutat 79 dhe 83, Shqipëria shënon dy gola të shpejtë duke e çuar rezultatin në 4-2 i cili ishte edhe përfundimtari.