JOQ Albania
Home

Ka shkelur rregullat, FIFA dënon Manchester Cityn
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 13/08/2019 18:44

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Manchester City është padyshim një nga ekipet më të fuqishme sot për sot në botën e futbollit. Investimet e jashtëzakonshme nga sheikët arabë gjatë viteve të fundit e kanë shndërruar këtë ekip të frikshëm për kundërshtarët.

Megjithatë, së fundmi, ata kanë marrë një goditje nga FIFA. Instutucioni më i lartë i futbollit, ka dënuar kampionët e Premier Leagues për shkelje të rregullave për transferimin e lojtarëve nën moshën 18 vjeçare.

Ndryshe nga skuadrat e tjera si Barcelona, Ateltico Madrid dhe Chelsea, të cilat janë penalizuar në merkato, Manchester City është dënuar vetëm me gjobë.

Klubi anglez është dënuar me një gjobë prej 370 mijë frangave. Sigurisht, që shuma është thuajse qesharake për një klub si City, të cilët kanë shmangur kështu ndalimin për realizimin e transferimeve.