JOQ Albania
Home

Propozimi i veçantë: Të bëjmë kabina për marrëdhënie intime pranë aeroportit
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 13/08/2019 13:15

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Aeroporti Tempelhof në Gjermani është përdorur për funksione dhe qëllime të ndryshme, duke nisur nga fushë ajrore për nazistët gjatë Luftës së Dytë Botërore e deri tek strehimi i sirianëve sëfundmi.

Në vitin 2008 u mbyll si aeroport dhe u kthye në një park gjigant, ku banorët e Berlinit dalin mbrëmjeve të verës për të shëtitur.

Berlin's former Tempelhof airport has been proposed as a site for regulated sex booths, in a bid to protect the city's sex workers.

Por ndryshimi më i fundit mund të jetë pak më ekstrem. Kryetari i Bashkisë së rajonit “Mite” në Berlin ka propozuar kabina të vogla ku prunonjëset e qejfit mund të takohen me klientët, pranë aeroportit.

These drive-in booths in the German city of Cologne were introduced in 2001.

Kjo nismë do të shërbejë për të shtuar sigurinë e e këtyre punonjëseve si dhe për t’i larguar takimet nga rrugët e qytetit, pasi ka pasur ankesa nga qytetarët.

Nisma nuk është diçka e re për Gjermaninë. Në qytetin e Këlnit janë përdorur që në vitin 2001 pikëtakime në formë garazhesh, ku klientët futen me makinë për t’u takuar me "zonjat".

The old Tempelhof airport has been suggested as a site for prostitutes

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/