JOQ Albania
Home

Më i shtrenjti dhe më i madhi në botë, ky është jahti kryevepër i manjatit rus
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 05/08/2019 0:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Është një nga jahtet më të mëdhenj në botë dhe kap një vlerë prej 360 mln paund.

Jahti ka një gjatësi prej 142 metrash, tre direkë nga 100 metra lë lartë dhe ka 8 kate. Ai vlerësohet si jahti më i shtrenjtë dhe më i madh i ndërtuar deri tani.

Ky jaht është në pronësi të manjatit rus Melnichenko.

Manjanti rus, Melnichenko, ka një pasuri prej 13.4 miliardë dollarë e ka quajtur atë “Sailing Yacht A”.

Drejtori i këtij projekti tha se:

Bukuria e këtij jahti është mahnitëse dhe dizajni i habitshëm. Kudo ai do të lundrojë do të bëhet objekt bisedash”.