JOQ Albania
Home

Skandali i këngëtares shqiptare, tregon vithet e “zogun” para fansave të vegjël
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 25/07/2019 11:23

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Artistet shqiptare, e veçanërisht këngëtaret, duket se e kanë bërë të rrugës të zhvishen në çdo koncert që performojnë e të tregojnë sa më shumë pjesë të trupit, duke menduar se në këtë mënyrë bëjnë për vete fansat.

Më së shumti, audienca ka nisur të shikojë në videoklipe apo performanca live veshjet, kombinimet e tyre, mënyrën se si këngëtaret kërcejnë, sesa t’u vënë veshin tekstit, muzikës apo kapacitetit vokal.

Një ngjarje e sikletshme dhe e turpshme ka ndodhur në një koncert të këngëtares nga Kosova, Fjolla Morina.

Ajo ka qenë duke performuar në një koncert në komunën Skënderaj të Kosovës, ku është shfaqur me një body nga i cili i dukeshin mirë pjesa e fundshpinës dhe i mbulohej fare pak “zogu”.

Problemi qëndron në faktin se audienca dhe fansat e saj që e kanë ndjekur në këtë koncert nuk janë të rriturit, por fëmijët, e veçanërisht adoleshentë.

Si të mos mjaftonte kjo, kërcimi i Fjollës para tyre ka qenë tepër joshës dhe eksitues.

Kundrejt kësaj ka reaguar gazetarja Sadiela Olloni.

Ajo shkruan:

Shikojini mire keto foto. Si mundet nje kengetare e “permasave te medha” te performoje ne kete gjendje perpara femijeve ne Skenderaj? Faji i Fjolla Morines qe tregon b… e madhe apo i atyre prinderve qe ne edicione te tilla lejojne jashte cdo standarti femijet te behen pjese e tyre. Skam fjale. I ke fituar fansat Fjolla … go zemer go”.