JOQ Albania
Home

Shtoni një lugë kripë në shampon tuaj dhe do të befasoheni nga rezultati
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 24/07/2019 22:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ne të gjithë e përdorim kripën për ti dhënë shije ushqimit, por në fakt ky nuk është përdorimi i vetëm i saj.

Vetëm pak njerëz janë të vetëdijshëm se kripa mund të jetë një ndihmë e madhe në trajtimin e problemeve të ndryshme shëndetësore.

Për shembull, nëse shtoni 2-3 lugë kripë në shampon tuaj, ju do të bëni një shampo të shkëlqyer për flokët me yndyrë dhe efektet janë pothuajse të menjëhershme!

Këtu janë disa mënyra të tjera për të përdorur kripën:

Lëkura e këmbës:

Ju duhet të shtoni 2 lugë kripë në një gotë vaj ulliri dhe të fërkoni këmbët për të bërë lëkurën të butë dhe të butë si mëndafshi.

Kripë si një ilaç natyral:

Në rast se shpesh vuani nga dhimbja e kokës, duhet të shtoni një lugë çaji kripë në një gotë ujë dhe ta pini. Ajo do ju largojë dhimbjen e kokës në më pak se 15 minuta.

Megjithatë, duhet të jeni të kujdesshëm me konsumin e kripës në rast se vuani nga presioni i lartë i gjakut.