JOQ Albania
Home

Kërkesa e veçantë e Princit Harry në çdo hotel që shkon
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11/06/2019 7:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Si pjesë të punës së tij mbretërore, Dukës së Sussex i duhet të udhëtojë shumë dhe kur udhëton shumë, nis të mësosh më së miri se çfarë ju duhet nga një hotel për të qenë sa më rehat.

Madje, në shumë raste, mund të nisini të bëni edhe kërkesa të veçanta tek menaxherët e hoteleve që vizitoni.

Kështu për shembull, kur Princi Harry udhëton, ai zakonisht u kërkon hoteleve që të përdorin sa më pak materiale plastike që të jetë e mundur.

Këtë zakon Harry e ka marrë prej mikut të tij, lojëtarit argjentinas të polos, Nacho Figueras.

Ka qenë pikërisht ky i fundit që ka treguar detaje nga jeta e Princit dhe fiksimi i tij kundër plastikës, gjatë një interviste për CBS.

Figueras thotë:

Ne dhe Harry po rrinim në hotel një natë përpara ndeshkes. Ai foli me një person dhe i tha “Sot, kur mora kafen vura re se mbani gota plastike për të shërbyer kafen. Gjithashtu çova bluzën për t’u larë dhe e mora në një qese plastike”. Pra, siç mund ta kuptoni, kështu është ai djalë. Nuk e do plastikën”.

Burimi: HarpersBazzaar |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania