JOQ Albania
Home

Shpëton gruan që po i mbytej në det, të moshuarit i ndodh gjëma pak më vonë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 10/06/2019 8:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një burrë i mohës 83 vjeçare është futur me shpejtësi në det për të shpëtuar të shoqen teksa po mbytej dhe ia ka dalë më së miri ta mbajë atë në jetë.

Mirëpo, si për ironi të fatit, ai ka ndërruar jetë vetë, vetëm pak pasi ka ndodhur kjo ngjarje. Burri ka vdekur për shkak të një infrakti në zemër.

Githçka ka ndodhur në plazhin e Riminit, ku çifti bënte pushimet prej 50 vitesh.

Sipas asaj që referojnë punonjësit e ndërhyrjes së shpejtë, dy të moshuarit kishin hyrë në det. Papritur, gruaja rrezikoi të mbytej, pasi ishte ndodhur në një zonë ku uji ishte në nivel të shumë të lartë për të dhe dallgët nuk e lejonin t’i afrohej bregut.

Burri kërkoi menjëherë ta ndihmojë. Menjëherë pas kësaj, infarkti goditi të moshuarin duke e lënë në mes të detit.

Dy të moshuarit kishin pak ditë që kishin mbërritur në Rimini.

Burimi: TGCOM|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania