JOQ Albania
Home

Pas dështimit në Shqipëri, “Kaubojsi” i futet politikës në Itali
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 03/06/2019 19:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Të gjithë e njohin deputetin karizmatik Eduart Ndocaj, i cilësuar gjerësisht si “Kaubojsi”.

Ai kandidoi fillimisht nën siglëne PS-së por duke ngelur i zhgënjyer nga rilindja, iu largua kësaj partie, për të hapur partinë e tij.

Mirëpo, pas largimit nga PS, fati nuk i eci dhe aq mirë në punët e politikës, e në zgjedhjet e fundit në të cilat mori pjesë, Ndocaj nuk arriti të merrte asnjë mandat.

Si pasojë, u largua drejt Italisë, ku jeton prej vitesh dhe ka ngritur biznese mjaft të fuqishme.

I ftuar në “Thumb”, Kaubojsi u pyet nëse kishte në plan të bëhej pjesë e ndonjë partie apo të kandidonte në shtetin fqinj.

Si për çudinë e të gjithëve pranoi se kishte marrë pjesë në zgjedhjet e fundit të zhvilluara në Itali, pranë partisë së Matteo Salvinit.

Ndocaj u shpreh:

Merrem me politikë, jam në partinë e Salvinit. Ishim në zgjedhje dhe fituam. Doli partia e parë në Itali me 39%.”